18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Elbistan’da da programlar düzenlendi. 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle ilk program, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Buradaki törende, Elbistan Kaymakamlığımız, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği çelenkleri sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk tören sona erdi.
 
 
        Elbistan Mükrimin Halil Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı ise, İstiklal İlkokulu Salonunda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Elbistan Mükrimin Halil Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Hasan Biber’in, günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla sürdü. Konuşmanın ardından, Elbistan Mükrimin Halil Anadolu Lisesi öğrencileri şiirler okudu, oratoryo gösterisi sunuldu. Çanakkale Zaferi ve kahramanlık türkülerinin ardından program sona erdi.
        Törene; Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Abdulkadir Yağar, Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Temsilcisi İlyas Kebeli, şehit aileleri ve gaziler, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.