19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Cumhuriyet Meydanında Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’un katılımlarıyla Çelenk Koyma Töreni gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken Atatürk anıtına çelenk sunumuyla devam etti.
 
 
 
           Törene Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Belediye Başkan Vekili Kahraman Koç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Temsilcisi İlyas Kebeli, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazi ve şehit aileleri, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
          
 
Törende günün anlam ve önemine binaen konuşmayı Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Temsilcisi İlyas Kebeli yaptı. Gazilerin, Şehitlerle birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşları olduğunu kaydeden Kebeli, 19 Eylülün gazilerimizin şeref günü olduğuna işaret etti.
19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen törende Gaziler ve Şehit yakınlarının Gaziler Gününü tebrik eden Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN yaptığı açıklamada varlık, bağımsızlık ve kimliğin devam ettirilmesi için bugünün öneminin çok iyi algılanması ve genç nesillere en iyi şekilde anlatılması gerektiğini ifade etti.
             Törenin ardından Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Gaziler ve Şehit yakınları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.