Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 115 eğitim kurumunda öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan yaklaşık 35 bin öğrenciye karneleri dağıtıldı.
 
 
Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen karne töreninde öğrencilerin heyecanına ortak olan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN karne töreni öncesi Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda başarı elde eden öğrencilere hediyeler verdi.
 
 
 
Öğrencilere karnelerini dağıtarak hediyelerini takdim eden Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, yaptığı açıklamada öğrencilere yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.
Karne dağıtım töreninin ardından yaptığı açıklamada Elbistan’ın eğitimdeki başarısının her geçen gün daha da arttığını ifade eden Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elbistan’da da karne heyecanı yaşandı. Yaklaşık 115 okulumuzda 35 bine yakın öğrencimiz karne heyecanı yaşıyor. Bizler de bu amaçla öğrencilerimizin karne heyecanına ortak olmak istedik. Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilerimizin karne törenine eşlik ettik. Öğrencilerimizin karnelerini verdik. Bugün itibariyle kendilerine, ailelerine iyi tatiller diliyoruz.
Velilerimiz karnelerin hiçbir zaman başarı ya da başarısızlığın kriteri olarak görmesinler. Karne, bir başarının ya da başarısızlığın ölçütü değildir. İleriki dönemlerde öğrencilerimizi yönlendirme açısından bir kılavuzdur sadece. Velilerimiz, bu anlamda öğrencilerine destek olsunlar. Öğrencilerimize sene sonu tatillerini iyi değerlendirmelerini diliyorum. Başta Elbistan olmak üzere karne sevinci yaşayan tüm öğrencilere, öğretmenlere ve eğitim camiasının tamamına iyi tatiller diliyorum. İnşallah önümüzdeki sene Elbistan’ımız için başarılarla dolu bir yıl olur” dedi.