23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yıldönümü Afşin Elbistan Linyitleri İlkokulu bahçesinde geniş bir katılımla kutlandı.
 
 
Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’un katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine vatandaşların ilgisi yüksekti.
Törene Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören Afşin Elbistan Linyitleri İlkokulu öğretmeni Fatma Işık Aydoğdu’nun konuşmasıyla devam etti.
Konuşmanın ardından Afşin Elbistan Linyitleri İlkokulu öğrencileri, öğretmenlerinin eşliğinde hazırladıkları halk oyunları ve dans gösterilerini sundular. Okul bahçesindeki gösteriler, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.
Hazırladıkları gösterileri sunan öğrencilerden biri Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’a, göğsünden çıkardığı Türk bayrağını verdi. Kaymakamımız Akkoyun, öğrencinin verdiği Türk bayrağını öperek aldı.
Programda, Geçici Eğitim Merkezi'nde eğitim gören Suriyeli öğrenciler de hazırladıkları şiir ve şarkı gösterilerini sundular.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN koltuğunu Afşin Elbistan Linyitleri İlkokulu öğrencisi Ayşe Yıldırım' a teslim etmişti. Temsili Kaymakamımız ilk görev olarak Emniyet birimlerine okul önlerindeki tedbirlerin artırılması ve sürücülerin trafik kurallarına karşı daha dikkatli olmaları için çalışma yapılmasını istemişti.