23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıldönümü Şehit İsrafil Kargı İlkokulu bahçesinde geniş bir katılımla kutlandı.
        Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’un katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine vatandaşların ilgisi yüksekti.
        Törene Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Jandarma Komutanı Sinan Sert, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
 
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören Şehit İsrafil Kargı İlkokulu öğretmeni Hakan Bozdoğan’ın konuşmasıyla devam etti.
        Konuşmanın ardından Şehit İsrafil Kargı İlkokulu öğrencileri, öğretmenlerinin eşliğinde hazırladıkları halk oyunları ve gösterilerini sundular. Okul bahçesindeki gösteriler, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.
 
  
 
        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN koltuğunu Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu öğrencisi Mustafa Yusuf Kuşoğlu' na teslim etmişti. Temsili Kaymakamımız ilk görev olarak Emniyet birimlerine trafik tedbirlerin artırılması ve sürücülerin trafik kurallarına karşı daha dikkatli olmaları için çalışma yapılmasını istemişti.