Sağlık Bakanlığımızın son yıllarda yaptığı ve son teknoloji ile donatılmış hastanelerden biri olan 300 Yataklı Elbistan Devlet Hastanemiz, Vatandaşlarımızın yoğun olarak katıldığı muhteşem bir tören ile hizmete açıldı.
 

        300 Yataklı Elbistan Devlet Hastane binası önünde düzenlenen açılış törenine; Sağlık Bakanı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Sayın Vahdettin Özkan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Sayın İlker Çitil ve Sayın Nursel Reyhanlıoğlu, Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ile kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törende ilk konuşmayı, Kahramanmaraş Valisi Sayın Vahdettin Özkan yaparken, yapımı tamamlanan Elbistan Devlet Hastanesinin bölgemizin sağlık alanında en önemli yatırımlarından biri olduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
       Elbistan’a en son teknoloji ile donatılmış bir hastane kazandırılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Mahir Ünal konuşmasında, 2011’de başlanan hastane projesinin tamamlanmasının gururunu hep birlikte yaşadıklarını dile getirdi. Elbistan İlçemizdeki yatırımlardan bahseden Sayın Mahir Ünal, tamamlanan ve devam eden yatırımların hızla katlanarak devam edeceğini vurguladı.
        Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ konuşmasında, Elbistan’a yapılan yatırımlardan övgüyle bahsederken, Yanık Ünitesi, Taş Kırma Makinesi, Felçliler İçin Bakım Yatakları gibi daha birçok müjde verdi.
 

        Konuşmaların ardından, Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a kufi sanatı ile yapılmış bir tablo hediye etti.
        Daha sonra 300 Yataklı Elbistan Devlet Hastanesi’nin açılış kurdelesi kesildi.
        Kurdele kesiminin ardından Sağlık Bakan Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Sayın Mahir Ünal ve beraberindeki heyet, servislerde tedavi gören hastaları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.