Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Elbistan Gençlik Merkezimiz ile Rize Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü Çay Şeker Kardeşliği Projesi kapsamında ilçemize gelen Rize Gençlik Merkezi üyesi gençleri makamında misafir etti.
 
 
        Çay Şeker Projesi Kapsamında Geçtiğimiz hafta Rize’ye giderek çayın tarladan sofraya geliş sürecine tanık olan ve çay toplayan Elbistan Gençlik Merkezi üyesi gençlerden sonra Rize Gençlik Merkezi üyesi gençler de şekerpancarının sofraya ulaşıncaya kadar yaşadığı değişimi görmek için Elbistan’a geldi.
        Rize Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı nezaretindeki 17 Rizeli genç Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz ile ilk olarak Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’u makamında ziyaret etti.
        Çay üretiminde Türkiye’nin en önemli şehirlerinden olan Rize’den şeker üretiminde Türkiye’nin en önemli şehirlerinden olan Elbistan’a gelen gençlerle yakından ilgilenen Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, yaptığı değerlendirmede projenin önemine vurgu yaparken, “Bugün, Rize’den gelen kıymetli misafirlerimiz var. Bir süredir devam eden Çay-Şeker Kardeşliği projesi kapsamında Elbistan Gençlik Merkezi’ne üye gençlerimizin Rize ziyareti olmuştu. Rize, çay üretiminde Türkiye’nin ötesinde dünyada söz sahibi bir ilimiz iken Elbistan’da şeker üretiminde ülkemizin en önemli merkezlerinden birisi. Memleketimizin her yeri, her ili, her ilçesi tabiat zenginlikleri, kültürel zenginlikleri ve insan zenginlikleri ile dolu. Bunları da kitaplardan okumak, televizyondan izlemek güzel ama yeterli değil. Bizzat görmek gerekiyor. Sizler inşallah önümüzdeki 10 yıllarda Türkiye’nin çok güzel yerlerine geleceksiniz. Yönetim kademelerine geleceksiniz. Birçok alanda ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacaksınız. Bizler, sizlere devredeceğiz bu emaneti. İnşallah bu göreve geldiğiniz zaman ülkemizi tanıyan, şehirlerimizi tanıyan, o kardeşliği, dostluğu, birliği ve beraberliği hisseden bir yapıyla bu görevleri alacaksınız. Bu bağlamda gençlerimiz arasında kardeşlik ve sevgi bağı kurmak adına projeleri vesile kılmak gerekiyor. Bunu iyi değerlendirmek adına arkadaşlarımız bir proje gerçekleştirdiler. İlk ziyareti Elbistan’dan Rize’ye yaptılar. Rize’de çok güzel ev sahipliği yapıldı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizler de inşallah sizleri burada kaldığınız süre içerisinde en iyi şekilde misafir etmeye çalışacağız. Burada kaldığınız sürece içerisinde mümkün olduğunca yöremizi tanımanızı, bu kardeşlik bağını güçlendirmenizi, hayatınızın her aşamasında sevgiyi, barışı, kardeşliği her zaman ön plana almanız en büyük tavsiyemizdir. Hoş geldiniz, bizleri mutlu ettiniz. Buradan ayrıldığınızda da ailelerinize ve hocalarınıza selamlarımızı ve saygılarımızı iletin” dedi.
        Çayla şekerin birbirini tamamlaması fikrinden yola çıkarak Elbistan Gençlik Merkezi ile Rize Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan ‘Çay-Şeker Kardeşliği’ projesi kapsamında İlçemize gelen Rize Gençlik Merkezi üyesi gençler Kaymakamımız AKKOYUN’a kemençe saat, ahşap çay kutusu ve Rize bezinden atkı hediye ederken, Kaymakamımız AKKOYUN gençlere Elbistanın yöresel ürünleri ve tanıtım broşürlerinin olduğu çeşitli hediyeler takdim ederek Rize Gençlik Merkezi üyesi gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.