ÇEVRE KİRLİLİĞİ EYLEM PLANI HAYATA GEÇİYOR
 
 
 
 
Elbistan'ın, başta bölgede kurulu bulunan sanayi tesislerinden kaynaklanan tüm çevre sorunlarının çözümü noktasında alınacak tedbirlerin ve izlenecek yol haritasının görüşüldüğü toplantı Elbistan Kaymakamı Özkan Demir başkanlığında 07.02.2019 tarihinde Kaymakamlık makamında gerçekleştirilmiştir
Çevre eylem planı kapsamında bakanlık temsilcileri ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri, termik santrallerde incelemelerine başladı.
Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan'ın, geçtiğimiz hafta sonunda geniş bir katılımla gerçekleştirdiği ve ilçeyle ilgili olarak birçok başlık altında açıkladığı eylem planı doğrultusunda saha çalışmaları başladı. Kahramanmaraş Tarım ve Orman Müdür Vekili Mustafa Bozkurt, Çevre ve Şehircilik il Müdürü Osman Ansal, bu kapsamda Elbistan'a gelerek Kaymakam Özkan Demir ve Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş ile İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ayhan Özcan'la birlikte toplantı düzenledi.
Toplantıyla ilgili olarak değerlendirme yapan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, çevrenin korunmasına yönelik çalışmalara büyük önem verdiklerini söyledi. Elbistan'ın çevre sorunları konusunda çok büyük hassasiyetlere sahibiz ve bu hassasiyeti de eylem planlarında öncelikli hale getirdiklerini kaydeden Kaymakam Demir, "Sayın Valimiz Vahdettin Özkan'ın ilçemizde yaptığı toplantıda alınan eylem planı çerçevesinde ilçemizin çevre konusunda karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için çalışmalarımızı başlattık. Çevre sorunlarının çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerimizle bir toplantı gerçekleştirdik. Nasıl tedbirler ve önlemler alırız noktasında istişarelerde bulunduk. Geleceğe dönük olarak atılması gereken adımlar hususunda da görüşlerimizi aktardık" dedi.