Avrupa Birliği tarafından coğrafi işaret belgesi ile tescillenen Malatya kayısının hinterlandında yer alan Elbistan ilçemizde yetişen kayısı için Ziraat Odası ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce Büyükyapalak Mahallesi’nde ortaklaşa düzenlenen tarla günü etkinliği Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 

        Etkinliğe Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, ziraat mühendisleri, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.
        Tescilli kayısı bölgesi olarak, Malatya merkez olmak üzere Elazığ’ın Baskil, Sivas’ın Gürün ve İlçemiz Elbistan kayısı yetiştiriciliği coğrafi tescilin içerisine girerken burada açıklama yapan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, kayısı üretiminin geleneksel bilgilerle değil, profesyonelce yapılması gerektiğinin altını çizerken kayısı üretiminin iyi bir noktaya geldiğini ancak artırılarak ihracata yönelinmesi gerektiğini belirtti.
 

        Katılımcılar, çevredeki bahçelerden toplanan kayısılarla oluşturulan standı gezerken program sonunda katılımcılara, kayısı hediye edildi.