“Elbistan Anadolu Lisesinin (Sınavlı/Proje Okuluna) Dönüştürülmesi”
 
 
2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul statüsüne dönüştürülen Elbistan Anadolu Lisesi Okulu, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir ÜNAL, İlçe Kaymakamımız Özkan DEMİR ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yoğun çalışmaları neticesinde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında tekrar sınavla öğrenci alan proje okuluna dönüştürülmüştür.
İlçemiz Elbistan Fen Lisesinden sonra Anadolu Lisesi Okulu türünde, sınavla tercih edilecek başka bir okulun olmaması nedeniyle öğrencilerin şehir dışında bulunan sınavlı okulları tercih etmesine neden olan bu uygulama İlçemizden başka İl ve İlçelere eğitim göçüne neden olmaktadır.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir ÜNAL ve İlçe Kaymakamımız Özkan DEMİR’ in çaba ve gayretleriyle Elbistan Anadolu Lisesi 120 öğrenci kontenjanlı (Sınavlı/Proje Okuluna) dönüştürülmüş ve İlçemizde oluşabilecek “Eğitim Göçü” önlenmiştir.
Bu kapsamda İlçe Kaymakamımız Özkan DEMİR;
Elbistan Anadolu Lisesinin Sınavlı/Proje Okuluna dönüştürülmesinde emeği geçen, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir ÜNAL’ a Elbistan halkı ve şahsım adına teşekkür ederim. Elbistanlı hemşerilerime de hayırlı olmasını temenni ederim, dedi.