“Elbistan İlçesi Karayolu Trafik Haftası Etkinlik Çalışmaları”
 
 
Türkiye'nin trafik canavarına çok büyük bedeller ödediğini ve bu kapsamda İçişleri Bakanlığınca hazırlanan “Karayolu ve Trafik Haftası” kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de trafik uygulamaları ve trafik güvenliği bilinçlendirme uygulamaları yapılmaktadır.
 
Bu kapsamda; Elbistan’da İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Büro Amirliği ekipleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla stant açılışına katılan ilçe Kaymakamımız Özkan DEMİR şöyle konuştu:
 
Karayolu Trafik Haftasında trafik ve trafik güvenliği noktasında farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Vatandaşlarımızın dikkatini bu haftaya çekmek istiyoruz. Toplama baktığımızda trafik kazalarından çok çeken ve çok büyük beldeler ödeyen bir milletiz. Maalesef geçtiğimiz hafta da trafik kazasında 5 vatandaşımızı kaybettik. Hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum.
Her yıl yüzlerce vatandaşımızı ve milli servetimizi maalesef yollarda heba ediyoruz. Ödediğimiz o büyük bedelleri artık bilinçli bir toplum oluşturarak son vermeliyiz. Trafik kazalarına neden olan bu hatalardan da millet olarak ders almalı ve üzerimize düşeni yapmalıyız. Böylelikle gelecek nesillere de örnek olmalıyız, karayolu ve trafikte Elbistanlılar olarak ve bu ülke vatandaşı olarak birbirimize daha saygılı ve hoşgörülü olmaya davet ediyorum, dedi.