Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKKOYUN, Elbistan halk otobüsü şoförleri ve açık pazar esnaflarının birlikte başlatmış olduğu “CANIMIZLA, KANIMIZLA MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ” kampanyası çerçevesinde düzenlenen kan bağışı etkinliğine katıldı.
        Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan programda bölgede bulunan Kızılay kan bağışı aracına giderek kan bağışında bulunan esnaf ve şoförlerin sayısı kısa sürede 100’ü geçti.
 
 
        Programda konuşan Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun;
        “Vatan için, bayrak için, ezan için, onurumuz için canını feda eden şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Allah mekânlarını cennet eylesin, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz uzun yıllardır hem sınır içinde hem sınır dışında terörle başarılı bir şekilde mücadele etmektedir. Ülke olarak tek amacımız, tek gayemiz; bölgemizde yaşayan bütün insanların huzur içerisinde yaşamasını temin etmektir. Kahraman Mehmetçiklerimiz de bu amaçla, bugün biz burada huzurlu yaşayalım, insanımız huzurlu olsun diye canını siper ediyor. Bu soğuk havada ve zor arazi şartlarında kahramanca mücadele ediyor. Bizlere düşen vazife ise, burada onlar için dua etmek, iyi temenni ve dileklerle yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmektir. Yapılan etkinlik bu anlamda çok değerlidir. Bu duyarlı davranıştan dolayı sizleri kutluyorum.
        Bizler omuz omuza verdiğimiz müddetçe, gönül birliğini sağladığımız müddetçe, şanlı bayrağın altında bir olduğumuz müddetçe âlem-i cihan bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu görmüştür ve bundan sonra da görecektir inşallah. Biz, Çanakkale’de zafer yazan ataların evlatları ve torunlarıyız. Bizleri bölmek isteyen zihniyet, Çanakkale ruhunu okumamış, Kurtuluş savaşında Kahramanmaraş’ın neden kahraman unvanını aldığını da okumamış. Bu topraklar; gerekirse ekmeğinden, suyundan, kıyafetinden vazgeçer ama bağımsızlığından, onurundan, bayrağından, ezanından asla vazgeçmez. Bugün verilen mücadele bunun mücadelesidir. Rabbim sizlerden razı olsun. Halk otobüsü ve pazar esnafımıza teşekkür ediyorum. Sizlerle gurur duydum. Allah, devletimize zeval vermesin. Ordumuzu muzaffer eylesin inşallah. Orada mücadele eden kahraman Mehmetçiğimizin Rabbim ayağına taş değdirmesin inşallah” dedi.
 
  
 
        Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN konuşmasının ardından, Fatih Karaca isimli vatandaşa Kızılay’a kan bağışında bulunduğu için gönderilen madalyayı takdim etti.
        Kampanyayı düzenleyen esnaflar da Kaymakamımıza ve destek veren herkese teşekkür ettiler.