23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, 5.sınıf öğrencisi Mustafa Yusuf Kuşoğlu’na makamını devretti.
 
 
        Temsili olarak kaymakamlık makamına oturan Mustafa Yusuf Kuşoğlu, yayaların ve sürücülerin trafikte daha dikkatli ve güvenli olmalarını isterken polis telsizinden emniyet yetkililerine tedbirlerin daha fazla alınması talimatını verdi. Mustafa Yusuf Kuşoğlu, “Elbistan’da ağaç kesimlerinin engellenmesi ve ağaç dikimlerinin artmasını istiyorum. Bu konuda da halkımızda farkındalık oluşturmak için basın mensuplarını ve kurumlarımızı göreve davet ediyorum” dedi.
 

        Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN ise, çocuklara daha iyi bir gelecek bırakma adına çaba gösterdiklerini vurgulayarak, “Biz, sizlerden çok umutluyuz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bunun için de bizler, sizlerin daha iyi eğitim alması ve daha iyi yetişebilmesi için her türlü imkanı seferber ediyoruz. Sizlere ülke olarak, devlet olarak güveniyoruz. İnşallah sizlere güzel bir emanet bırakacağız. Sizler de bu emaneti alıp daha sonraki nesillere daha güzel bir şekilde devredeceksiniz” şeklinde konuştu.
        Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, şunları söyledi:
        “Bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum. Devletimizin, sizlerin daha iyi eğitim almaları ve daha güzel yaşamaları için tüm imkanlarını seferber ettiğini biliyoruz. Bu anlamda ilçemizde birçok yatırım ve faaliyet devam ediyor. Sizlerin daha iyi bir eğitim almaları, sportif ve kültürel anlamda daha iyi yetişmesi için tüm imkanlar seferber ediliyor. Gerek fiziksel altyapının yenilenmesi, gerekse de milli eğitim kadrosunun güçlendirilmesi noktasında gayretle çalışıyoruz. Sizin verdiğiniz talimatları da not alacağız. Gerekli çalışmaları da takip edeceğiz. Bütün çocuklarımıza sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum” dedi.