Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN Karahasanuşağı Jandarma Karakolu’nda, vatani vazifesini yerine getirmekte olan askerlerimiz ve bölgede görev yapan korucularla iftar sofrasında buluştu.
 
 

        Elbistan Kaymakamlığı’nca tertip edilen iftar programında Karahasanuşağı Karakolu’nda görev yapan askerlerimiz ve Karahasanuşağı bölgesinde görevli güvenlik korucularıyla biraraya gelen Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’a, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Abdulkadir Yağar, Güvenlik Korucuları Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Temsilcisi İlyas Kebeli ile şehit ve gazi aileleri eşlik etti.
        Hep birlikte yenilen iftar yemeği ve yapılan duanın ardından bir konuşma yapan Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun, toplu ilk iftar programında vatanı korumak üzere bu kutsal vazifeyi yerine getirmekte olan asker ve güvenlik korucularıyla birarada olmanın çok anlamlı olduğunu söyledi.
 

        Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun; “Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanımız, Köy Korucuları Dernek Başkanımız, şehit ve gazi ailelerimiz, güvenlik korucularımız ve daire müdürlerimizle bugün uzakları yakın edelim, içinde bulunduğumuz birlik ve beraberlik ortamının arttığı On bir ayın Sultanı Ramazan ayında, kardeşlerimizle güzel bir iftar yapalım istedik. Bu mübarek ayda, bu manevi havayı beraber solumak için bu akşam sizlerle aynı sofrada birlikte olmaya geldik. Dışarda yapacağımız ilk toplu iftarımızı Karahasanuşağı Köyü’nde, Karahasanuşağı Karakolunda yapalım istedik. Ve bugün sizlerle birlikte güzel havayı teneffüs ediyoruz.
        Sizler kutsal bir vazifeyi eda ediyorsunuz. Kahramanca ve fedakarca görev yapıyorsunuz. Bizler dedelerimizden atalarımızdan aldığımız mirasla yaşadığımız topraklarda, ülkemizde ve dünyada huzurun, güvenin ve barışın egemen olmasını istiyoruz. Bu anlamda bu kutsal vatani görevini yapan sizlerin sorumlulukları daha bir önem kazanıyor.
        Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın sizlere, ailelerinize, sevdiklerinize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olduk, gurur ve onur duyduk. Hepinize teşekkür ediyorum, hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.
        Program Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’un Er ve Erbaşlarla yaptığı samimi sohbetin ardından hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.