Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, ilçemizde inşaatı devam eden eğitim yatırımları ile ilgili denetim ve incelemelerde bulundu.
        Bahçelievler Mahallesi’nde yapımı devam eden 24 derslikli Bahçelievler Endüstri Meslek Lisesi ile Kızılcaoba Mahallesi Topraktepe mevkiinde inşaatı tamamlanmak üzere olan 58 derslikli İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, yetkililerden inşaatlar hakkında bilgi aldı.
        Bahçelievler Mahallesi’nde yer alan 24 derslikli Bahçelievler Endüstri Meslek Lisesi ve Atölyelerinin yer aldığı inşaatta incelemelerde bulunan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt eşlik ederken, Kaymakamımız AKKOYUN yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
 
 
 
        Okul binası ve atölyelerde denetimlerde bulunan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, yapılan eğitim yatırımları sayesinde Elbistan’daki okullaşma oranının daha da artacağını ve eğitime ciddi katkılar sağlayacağını belirterek, “Bahçelievler Mahallemizde yapımı devam eden Bahçelievler Endüstri Meslek Lisesi ve atölyelerinin bulunduğu inşaatını gezdik. Hem inceleme hem de denetleme amacıyla buradayız. Bu okulumuz 24 derslikli, ilçemizin eğitimine ciddi anlamda katkı sağlayacak. Bu anlamda önemli bir eksikliği giderecek. Özellikle sınıflar ve sınıfların konuşlandırılma şekli olarak çok ferah bir okul. Öğrencilerimizin iyi eğitimi almalarını, eğitim camiasının görevini rahat yürütmeleri açısından güzel bir ortam. Burada benim özellikle ifade etmek istediğimiz konu şu; hükümetimiz, devletimiz eğitim alanında ciddi yatırımlar gerçekleştiriyor. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Elbistan’ımızda da bu yatırımlar hızla yükseliyor. Okullar yapılırken, sadece okul yapılsın diye yapılmıyor. Teknik altyapısı sağlam, ferah, öğrencilerimizin eğitim öğretimlerini modern bir şekilde yürütmeleri açısından her şey düşünülmüş. Burada bulunan atölyelerimizin her biri 900 metrekare. Gerek fiziki şartları, gerekse donanım bakımından öğrencilerimize önemli avantajlar sunacak. Mesela ışıklandırma, ısıtma sistemi, öğrencilerimizin atölyede çalışma yaptıkları zaman ihtiyaç duydukları sıcak suyu, yine atölye şeflerinin kullanabileceği odalar mevcut. İnşallah önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına yetişecek ve öğrencilerimiz burada eğitim görecekler. Allah devletimize zeval vermesin. Sadece bu okulun maliyeti yaklaşık 11 milyon lira. Tabi bu projelerin yapılması kolay değil. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
        Kızılcaoba Mahallesi Topraktepe mevkiinde inşaatı son aşamaya gelen 58 derslikli İmam Hatip Lisesi, 300 öğrenci kapasiteli yurt ve kapalı spor salonunun yer aldığı inşaatta incelemelerde bulunan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
 
 
        İncelemenin ardından, yapılan yatırım ve Elbistan’a sağlayacağı katkılar hakkında bilgi veren Kaymakamımız AKKOYUN, şunları söyledi:
        “İçinde bulunduğumuz alan Elbistan’ımız için, Elbistan’ımızın eğitimi için çok önemli bir yer. Her gelişimizde, her denetlediğimizde bir kat daha heyecanlandığımız ve bitiminde de hep beraber gururlanacağımız bir yatırım. 58 derslikli İmam Hatip Lisesi ve beraberinde 300 öğrenci kapasiteli yurt, yanında 300 seyirci kapasiteli spor salonu yaklaşık 15 dönümlük bir alan üzerine kurulu, 30 bin metrekare kapalı alana sahip önemli bir eser. Bu eserle ilgili önemli olan husus; Bu İmam Hatip Lisesi yapılırken 8 milyon lira bağış alındı. Bizlerin koordinesinde eski parayla 8 trilyonluk vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının bir desteği oldu. Bu 8 milyon liranın üzerine de, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal’ın çabaları ile Gençlik Spor Bakanlığı’mızca 4 milyon lira bir destek alındı. Kalan ödeneği ise Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından karşılanmak suretiyle yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak bu önemli eserde inşallah sona gelindi. Bu önemli eser mimari açıdan özel bir okul. Özellikle mimari projenin tasarlanması sırasında bizlerin de, mimari projeyi hazırlayan teknik elemanların da üzerinde hassasiyetle durduğu, sizlerin de gördüğü gibi tarihi ve kültürel bir kimliğe sahip olması. Zaman zaman denetim ve kontroller sırasında gördüğümüz eksiklikleri ilgili arkadaşlara gerekli uyarıları yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında hep birlikte gururla ve heyecanla açılışını yapmak nasip olur.
 
 
        Okulumuzun teknik özelliklerinde her detay düşünülmüş durumdadır. En üst katta yaklaşık 1000 kişilik mescidi var. Öğrencilerimizin kullanacağı toplantı salonları ve teknik konularda eğitim alacakları mekânlar da yer alıyor. 300 kişilik yurdumuz var. Kız ve erkek öğrencilerin girişleri ayrı ve içinde yemekhanesi mevcut.
        Ben burada öncelikle teşekkürü Elbistanlılara yapmak istiyorum. 8 milyon lira destek vermek kolay değil. Türkiye’de eşine az rastlanır, örnek gösterilecek bir konu. Projenin başından sonuna kadar her zaman bizleri yönlendiren, destek olan 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal’a, Milli Eğitim Bakanlığımıza, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Sayın Valimize, milletvekillerimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.