Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, 15 Nisan 1991 tarihinde PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucunda Karahasanuşağı’nda şehit düşen vatandaşlarımız için düzenlenen Karahasanuşağı Şehitleri Anma Törenine Katıldı.
 

        Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Hatim duası ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden Şehitleri Anma Günü programında, köy halkı tarafından menfur hadise ile ilgili bilgi verildi ve olayla ilgili yazılan şiirler okundu.
        Törene katılan Kahraman Şehit Polis Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç konuşma yaptılar.
 

        Konuşmasında şehitlik mertebesinin milletimiz için önemine değinen Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, kalleş saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza rahmet dilerken, vatan için, bayrak için, ezan için, geleceğimiz için canlarını siper eden gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında terör operasyonlarında canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum, dedi.
 

        Daha sonra şehit yakınlarına Kur’an-ı Kerim ve bayrak takdim edildi. Şehitleri Anma Günü programı yöresel yemeklerin ikram edilmesiyle son buldu.
 

        Program sonrası Karahasanuşağı Karakolu’nu ziyaret eden Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun ve beraberindeki heyet, vatani vazifesini yerine getiren er, erbaş ve rütbeli personelle bir araya geldiler.
        Anma töreninde Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun ile birlikte AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, kurum amirleri, Şehit Aileleri ve Gaziler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş yer aldı.