Elbistan Kaymakamlığımız, ilçe genelindeki şehit aileleri ve gazileri Ramazan Ayı münasebetiyle düzenlenen iftar programında ağırladı.
        Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN ve eşi Canan AKKOYUN Hanımefendi Şehit aileleri ve gazilerimizle tek tek ilgilenirken, Şehit aileleri ve gazilerimizle hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
 

        Elbistan Kaymakamlığı’mızın organize ettiği anlamlı programda hep birlikte yenilen iftar yemeği ve yapılan duanın ardından davetlilere hitaben bir konuşma yapan Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, programa katılanlara teşekkür etti.
        Şehit mertebesi ve gaziliğin önemine değinen Kaymakamımız Akkoyun, “Türk Milleti tarihinin her döneminde; inancı, vatanı, bağımsızlığı, bayrağı, ezanı gibi mukaddes bildiği değerler uğruna canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiş aziz bir millettir.
Dünyada 34 farklı ülkede 78 ayrı Şehitliği olan bir başka millet yoktur. Milleti için, bayrağı için vatanı için toprağa düşmüş tüm Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Mekânları cennet olsun inşallah. Gazilerimize Allah’tan uzun ve sağlıklı bir ömür niyaz ediyorum. Ahirete intikal etmiş olanlara rahmet diliyorum.
        Kuşkusuz şehitlerimizden bize kalan miras sadece onların aziz hatıraları değildir. Onlardan bize kalan bir büyük emanette üzerinde yaşadığımız vatandır, bağımsızlığımız ve hürriyetimizdir. Bizler şehit ve gazilerimizin aziz hatırasına ve geride bıraktığı emanetlerine sahip çıktığımız gibi onların bize gösterdiği istikamette sımsıkı sahip çıkacağız.
        Şehit yakını ve gazilik unvanları başlı başına bir şeref ve gurur kaynağıdır. Bunun karşılığı hiçbir maddi değerle hiçbir dünyevi payeyle ölçülemez.
        Ramazanı Şerifin mübarek olmasını, bu ayda yaptığımız ibadetlerin, duaların, hayır ve hasenatın Rabbimizin katında kabul olmasını diliyorum. Rabbim bizleri nasıl Ramazan’a Şerife kavuşturduysa Ramazan Bayramı’na da kavuşturmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
        Programda konuşma yapan Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Temsilcisi İlyas Kebeli, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle tekrar bir arada olmamıza vesile olan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’a teşekkürlerimi bildirirken, bütün Şehit aileleri ve gazilerimizin Ramazan’ını kutluyorum” dedi.
 
 

        İftar programına katılan şehit yakınları ve gaziler de Elbistan Kaymakamlığı nezdinde Devletimizin sürekli yanlarında olduğunun sık sık hatırlatıldığı için Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’a teşekkür ettiler.