“Gönülden Gönül’e,  Kardeşten Öteye”
 
 
Elbistan Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Müdürlüğünün hazırlamış olduğu “Gönülden Gönül’e,  Kardeşten Öteye” projesi kapsamında; 20-24 Nisan 2019 tarihleri arasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak ve Aydın ilinin tarihi ve turistik yerlerini görmek için Aydın ilimizde bulunan kardeş okul Yörük Ali Efe İlkokulu ziyaret edilecektir. İlçemiz Hoca Ahmet Yesevi İlkokulundan 17 öğrenci, bir öğretmen ve okul müdürünün katılımı ile  Aydın ilimizde bulunan kardeş okulda gösteri yapılacaktır.
Proje faaliyetleri ve program içeriği hakkında İlçe Kaymakamımız Sayın Özkan DEMİR,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat BAYAZIT ve Okul Müdürü Cuma KARATAŞ tarafından bilgilendirilmiştir.
Minik öğrencileri ve okul İdaresini Makamında misafir eden, İlçe Kaymakamımız Sayın Özkan DEMİR ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek yapmış olduğu değerlendirmede;
Birlik, beraberlik, dayanışma, kültür paylaşımı, kardeşlik duygusu ve bağlarını güçlendirmek, ayrıca bilmedikleri bir şehrin kültürünü öğrenmek için minik öğrencilerimize güzel bir fırsat olacağını ifade etmiş ve projede emeği geçen tüm birimlere teşekkür ederim, dedi.