“İlçe Kaymakamı Özkan DEMİR 3 Aralık Engelliler Haftası Münasebetiyle Düzenlenen Engelli Kursiyerlerle Kahvaltıda Buluştu”
 
         
        
        Elbistan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavisi devam eden 10 engelliye yönelik olarak IŞKUR Elbistan Hizmet Merkezi, Elbistan Halk Eğitimi Merkezi ve Elbistan Devlet Hastanesi’nin işbirliği ile geçtiğimiz günlerde açılan yapma çiçek yapımcısı kursu devam ediyor. 
        Engelli kursiyerler İçin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde kahvaltı programı düzenlendi. 
        3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili İlçe Kaymakamımız Özkan DEMİR yaptığı açıklamada; “engelli vatandaşların sorunlarına sahip çıkarak, sağlıklı politikalar ve kalıcı çözümler üretilmesi, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba gösterilmesi, devlet ve toplumun temel sorumluluğu olduğuna dikkat çekti. Sporda, sanatta, sosyal hayatta, İş dünyasında ve sivil toplum örgütlerinde gösterdikleri üstün başarılarla göğsümüzü kabartan, fırsat verildiğinde ne kadar büyük işlere imza atacaklarını ortaya koyan engelli vatandaşlarımıza hayatı daha kolay ve yaşanabilir kılmak en asli görevimizdir. Bugün de Elbistan Devlet Hastanesi, IŞKUR Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün işbirliğinde vatandaşlarımızın topluma entegrasyonu, rehabilitasyonu anlamında çok önemsediğimiz kurstaki engelli kursiyerlerimizle bir araya geldik. Bu bilinçle, engelli vatandaşlarımızın meselelerine kalıcı ve köklü çözümler üretme yolunda kat ettiğimiz mesafelerin daha da güçlenmesi dileğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
        Kahvaltı programına, Elbistan İlçe Kaymakamı Özkan DEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan SERT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat BAYAZIT, İŞKUR Elbistan Hizmet Müdürü Hüseyin AÇAR, Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Faruk DOĞAN, Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Akif Türk, hastane yöneticileri ve personel katıldı.