İlçe Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Yatılı Bölge Ortaokulu Güreş Takımı’nı makamında ağırladı.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Ankara’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda mindere çıkacak olan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) Güreş Takımındaki güreşçileri ağırladı.
7-9 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye Güreş Şampiyonası’na katılacak olan Elbistan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Okulu (YBO) Güreş Takımı’nda yer alan 6 sporcu ile Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Okul Müdürü Mustafa Çayıroğlu ve antrenörleri Murat Alkaya’ yı makamında ağırlayarak, güreşçilere forma ve ayakkabı gibi spor malzemeleri hediye etti.
Kaymakamız Tuncay AKKOYUN, konuşmasında:
Elbistan’da genel itibariyle eğitim seviyesini yükseltmek, okullaşma oranını artırmak, okul sayımızı artırmak ve mevcut okullarımızı yenilemeye çalışıyoruz. Derslik başına düşlen öğrenci sayısını Türkiye standardına getirmeye gayret ediyoruz. Bu anlamda ciddi bir mesafe aldık. Bununla birlikte eğitimin ayrılmaz parçası olan çocuklarımızın, sportif, kültürel ve sosyal alanlarda da başarılı olması bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Elbistan’da uzun zamandır verilen emeklerin karşılığını birçok spor alanında görüyoruz. Öğrencilerimizin bu başarıları da bizleri çok mutlu ediyor.
Bu gün de Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu Güreş Takımının sporcuları, bizleri ziyaret ettiler. Aksaray’da yapılan güreş eğitim merkezi seçmelerinde Lokman Gül, 50 kiloda 3.olarak Kayseri Güreş Eğitim Merkezi’ne, Gökhan Yılmaz, 32 kiloda ikinci olarak Kahramanmaraş Güreş Eğitim Merkezi’ne, Adnan Kılınç, 62 kilogramda 2.olarak Kahramanmaraş Güreş Eğitim Merkezi’ne, Ömer Aslan, 75 kilogramda 3.olarak Göksun Güreş Eğitim Merkezi’ne girmeye hak kazandı. Sporcularımızı tebrik ediyorum.  Ayrıca Kahramanmaraş’ta yapılan 11-13 yaş Türkiye Şampiyonası seçmelerinde kulüp sporcularımızdan Ömer Yalçınöz, 68 kilogramda 3.olarak, Musa Beştepe 48 kilogram da 3.olarak, Lokman Gül 52 kilogramda 5.olarak, Efe Kılınç da 57 kilogramda 3.olarak katılmaya hak kazandı. Bu sporcularımızı da canı gönülden tebrik ediyorum. 
Gençlere ve çocuklara daha çok spor yapmaları tavsiyesinde de bulunan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, “Gençlerimiz ve çocuklarımız, hareketli bir yaşam yerine daha çok bilgisayar başında vakit geçiriyor. Bu da onların bedensel olarak hareketsizlikten dolayı başta obezite olmak üzere sağlık sorunu yaşamalarına yol açıyor. Daha çok spor yapmaları ve bu sporları uzman ve öğretmenlerimizin refakatinde yapmaları önemlidir. Çocuklarımızın, tarihi altyapısı olan milli sporumuzla ilgilenmeleri çok önemli. Misafir ettiğimiz güreşçilerimiz, Ankara’ya gidecekler. Türkiye Şampiyonası, 7-8-9 Ağustos tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Bölge yarışmalarında, il yarışmalarında sizlere nasıl güveniyorsak Türkiye Şampiyonası’nda da o kadar güveniyoruz. Hocalarımız, milli eğitim müdürlüğümüz, gençlik spor müdürlüğümüz, gençlik merkezimiz, uzun vadede çok büyük emek veriyorlar. Öğrencilerimizin her alanda iyi yetişmesi için büyük gayret sarf ediyoruz. Sizler de bu gayretin karşılığını veriyorsunuz. İnşallah Ankara’dan güzel başarılar ve neticelerle döneceksiniz. Bu temennimiz gerçekleşmezse de sizlerin bir sonraki yarışmalara daha iyi hazırlanarak daha güzel sonuçlar alacağınıza yürekten inanıyorum. Bu, hiçbir şeyin başlangıcı ya da sonu değil. Sizleri yetiştiren başta ailelerinize, sizlere eğitim anlamında büyük gayret sarf eden öğretmenlerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.