Çocuklarımız Birbirine Rakip Değil, Kardeş Olsunlar...
        İlköğretim Haftası münasebetiyle Gazi Paşa İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Jandarma Komutanı Sinan Sert, Emniyet Müdürü Hakan Aşkın, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN; " Değerli öğretmenlerimiz, sevgili öğrencilerimiz 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılının ülkemiz ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.
 

        İlçemiz genelindeki özel ve resmi 118 eğitim kurumlarındaki 35.188 öğrencimiz ders başı yaptı. Devletimiz tarafından 470.000 ücretsiz ders kitapları poşetli bir şekilde öğrencilerimizin sıralarına bırakıldı.
Bu yıl 1. 5. Ve 9. Sınıflarda 51 zorunlu dersin müfredatında değişiklik yapıldı. Müfredatla ilgili öğretmenlerin, akademisyenlerin, sivil toplum örgütlerinin, sendikaların ve diğer paydaşların görüşleri dikkate alınarak yapılan bilimsel çalışma sonucunda bu müfredat hazırlanmıştır. Müfredatın en önemli özelliği sade ve anlaşılır olması, değerler eğitimini temel alan milli ve manevi değerlerin içinde olduğu bir yeni bir programdır. Ülkemiz için, çocuklarımız için yeni müfredatın hayırlı olmasını dilerim.
Elbistan olarak eğitimde iyi bir noktadayız. Özellikle Son 4 – 5 yılda ilçemize kazandırılan 343 derslikle birlikte ilçemizde tekli eğitim yapan okullarımızın oranı %90’ na ulaştı. Yapımı devam eden ve planlanan yatırımlarla 2019 yılında okullarımızın tamamı tekli eğitime geçecektir.

        Okullarımızın tekli eğitim olması ve fiziki anlamda yenilenmesi ile akademik alanda ( Merkezi Ortak Sınav ve Üniversite Sınavı ) başarı yakalanmış il genelinde ilk sırada yer almaktayız. Bu başarının mimarı fedakârdan çalışan idareci ve öğretmenlerimizdir. Okul öncesi eğitimde okullaşma oranımız %62’ den %76’ya çıkmış olup Türkiye ortalamasının üzerindedir. Hedefimiz bu oranı %90’a çıkarmaktır.
        Özel eğitim gerektiren öğrencilerimize ilçemiz genelindeki okullarımızda 32 özel eğitim sınıfı açarak kendi kabiliyet, yetenekleri ve algılama düzeylerine uygun eğitim alma fırsatı sağlanmıştır. Özel eğitimdeki hedefimiz ilçemizde bu alanda bir okul kazandırmak olup bununla ilgili çalışmamız devam etmektedir. Üstün zekâlı öğrencilerimiz için ilçemize kazandırdığımız Bilim ve Sanat Merkezimizde 70 öğrencimiz eğitime başladı.
        Eğitimde yakaladığımız bu ivmenin daha da yukarıya çıkacağına inanıyorum. Tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılının kazasız, belasız şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum" diye konuştu.
Konuşmanın sonunda mezun öğrenciler tarafından eğitime yeni başlayan öğrencilere bayrak devir teslim töreni yapıldı.