İstiklal Marşının Kabulünün 96. Yıldönümü ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası nedeniyle Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu tarafından düzenlenen program, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Misak-ı Milli Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, okulun Türkçe Öğretmeni Sabri Yüce yaptı.
        Öğrenciler tarafından İstiklal Marşı, Mehmet Akif’e Mektup ve Bayrak şiiri seslendirilirken, Hacivat-Karagöz oyunu ve oratoryo sergilendi.
        Programın devamında İstiklal Marşının Kabulünün 96. Yıldönümü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İstiklal Marşını En Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Lise kategorisinde birinci olan İMKB Gazi Mustafa Kemal Lisesi öğrencisi Mehmet Havan, ikinci olan Bahçelievler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aslıhan Kaya ve üçüncü olan Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Ali Küçük’ün plaket ve hediyelerini, Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun verdi.
 

        Ortaokul kategorisinde birinci olan Ali Tekinsoy Ortaokulu öğrencisi Zeynep Kaya, ikinci olan Kalealtı Haluk Gökalp Kılınç Ortaokulu öğrencisi  Zerrin Türkan ve üçüncü olan Türkören Hasan Erdoğan Ortaokulu öğrencisi İbrahim Altun’un plaket ve hediyelerini, Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Hasan Ayhan verdi.
        İlkokul kategorisinde birinci olan Ertuğrulgazi İlkokulu öğrencisi Nisanur Demir, ikinci olan Şehit İsrafil Kargı İlkokulu öğrencisi Tuana Tanrıverdi ve üçüncü olan Türkören Hasan Erdoğan İlkokulu öğrencisi Fatma Zehra Şahan’ın plaket ve hediyesini, Elbistan Emniyet Müdürü Barış Murat Başol verdi.
        Okul Öncesi kategorisinde birinci olan Özel Yıldız Anaokulu öğrencisi Enes Taşkın, ikinci olan Papatyam Anaokulu öğrencisi Ayşegül Arslan ve üçüncü olan Sevgi Anaokulu öğrencisi Hamit Arslan’ın plaket ve hediyesini, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt verdi.
        Ödül töreni, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.