Elbistan Kaymakamı Tuncay AKKOYUN, 'Muhtarlar Buluşması' kapsamında mahalle muhtarları ile Demircilik Mahallesinde bir araya geldi.

Demircilik Mahallesi'ndeki Çok Programlı Lisesi Toplantı Salonu'nda basına kapalı gerçekleştirilen mahalle muhtarları toplantısına Kaymakam Tuncay AKKOYUN, daire amirleri ile 24 mahalle muhtarı katıldı. 

Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, toplantıda ilçeye yapılan projeler, güvenlik, altyapı, sağlık, eğitim, tarım gibi kamu hizmetleri hakkında bilgilendirmek amacıyla bu toplantıların yapıldığını ifade ederek, "Mahallelerimizdeki sorunlarının çözümü ve daha fazla hizmet götürmek için mücadele ediyoruz" dedi. 

Toplantıda, muhtarları tek tek dinleyen Kaymakam AKKOYUN, sorunları yerinde görmek ve birlikte çözüm üretmek istediklerini belirterek, "Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine en hızlı şekilde ulaşabilmeleri ve sorunlarını ilgili kurumlara aktarabilmeleri için samimi ortamda gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı çok faydalı olmaktadır. Birebir ilgilenerek sorunları, istekleri ve önerileri ilk ağızdan dinleyerek çözüme kavuşturmak istiyoruz.” dedi.

Akkoyun, “Özellikle kış aylarında kırsal mahallelerimizde altyapı, içme suyu ve ulaşım sorununun giderilmesi noktasında proje çalışmalarına ağırlık verilecek. 2018 yılı içerisinde bu hizmetlerin tamamlanması noktasında ilgili kurumlara talimat verildi” dedi. 

Kaymakam Akkoyun, mahalle muhtarlarının bölgelerindeki sosyal hizmet ve sosyal yardımlaşma kapsamına giren vatandaşlara ulaşmaları gerektiğini vurguladı. 

Muhtarların taleplerini değerlendiren Kaymakam AKKOYUN, ilgili kurum amirlerine eksikliklerin giderilmesi ile ilgili talimatlar verdi.

Muhtarlar ise gerçekleştirilen toplantılardan memnuniyet duyduklarını ifade etti.