“Kaymakamımız Özkan DEMİR, İlçe Genelindeki Şehit Yakınları ve Gazileri ile Ailelerini Ramazan Ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programında ağırladı”
 
Elbistan Kaymakamlığı organizasyonunda, İlçe Kaymakamımız Özkan DEMİR’in ev sahipliğinde Elmas Düğün Salonunda organize edilen Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri Kaynaşma İftar Programı düzenlendi.
Programa İlçe Kaymakamı Özkan DEMİR ve Ailesi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan SERT ve ailesi, İlçe Jandarma personelleri ve aileleri, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık  ve diğer emniyet personelleri aileleri ile birlikte şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.
Anneler Günü’ne denk gelen iftar programında tüm şehit ailelerini, gazileri ve ailelerini İlçe Kaymakamımız karanfillerle karşılaş ve tüm şehit anneleri, gazi eşleri ve gazi annelerinin anneler gününü kutlamıştır.
İftar öncesinde konuşan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, şehit ailelerinin, gazilerin ve ailelerinin her zaman baş tacı olduğunu belirterek, “Şehitlerimizin çok değerli yakınları, değerli gazilerimiz, çok değerli misafirler Ramazan ayı münasebeti ile düzenlemiş olduğumuz programımıza hoş geldiniz. Katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Öncelikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayının ilçemize, milletimiz, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum. Huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Bugün bir yandan Ramazan aynının coşkusunu, huzurunu ve bereketini birlikte paylaşırken, diğer yandan da Anneler Günü’nü kutluyoruz. Bu vesile ile şehitlerimizin aziz hatıraları aziz ve muhterem şehit annelerimizin ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Türkiye’nin çok zor bir coğrafyada bulunduğunu belirten Kaymakam Demir, “Cennet gibi bir ülkeye, imrenilecek vatan topraklarına sahibiz. Ancak geçmişte olduğu gibi bugün de maalesef türlü belalarla, içinde türlü oyunların olduğu çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Terör başta olmak üzere, türlü belalarla mücadele halindeyiz. Geçmişte ecdadımız bu topraklara sahip olmanın bedelini ödedi. Bugün de maalesef bedel ödemeye devam ediyoruz. Ben bu vesile ile kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimiz, ebediyete intikal eden gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Burada bulunan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun dedi.