Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, şehit babaları ile beraber şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edip çiçek ve ağaç fidanı dikimi gerçekleştirdi.
 
 
        Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Orman İşletme Şefi Ceyhun Alkan ve şehit babaları Menderes Polat, Mehmet Polat ve Hakkı Ece’nin katılımı ile gerçekleştirilen programda, ilçedeki 4 şehidimizin kabrinde fidanlar toprakla buluşturuldu.
        İlk fidan, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mesut Polat’ın Gariplik Mezarlığı’ndaki kabrine dikildi. Daha sonra Şehit Polis Memuru Durmuş Polat’ın Kabaağaç Mahallesi’ndeki kabri başında fidan toprakla buluşturulurken, son olarak da Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Ece’nin Izgın Mahallesi’ndeki kabri ziyaret edilerek fidan dikildi. Ayrıca Izgınlı Şehit Onbaşı Hacı İsmail Yıldırım’ın kabrine de çiçek ve fidan dikildi. Programda tüm şehitler için de dualar edildi.
 
  
 
        Fidan dikme etkinliği ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, “Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz ve fidan dikiyoruz. Bu çalışmamız bir süredir devam ediyor. Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edip dua okuyoruz. Şehit ailelerimizle bir araya gelerek, onların acılarını bir nebze olsun hafifletmek, devletimizin her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek istiyoruz. Bu ziyaretler esnasında da Orman İşletme Şefliğimizin hazırladığı fidanları da şehitlerimizin mezarlarına dikiyoruz. Cenab-ı Allah, mekanlarını cennet etsin. İnşallah, ailelerine şefaatçi olacaklardır. Rabbim, onlardan razı olsun. Onların mirasına uygun bir şekilde davranmayı ve yaşamayı da bizlere nasip etsin” ifadelerini kullandı.
        “Toprak, şehit kanı düşünce vatan oluyor’ diyen Kaymakamımız AKKOYUN, “Bizlere de düşen vatanımıza sahip çıkmaktır. Çok çalışmak ve gayret etmektir. Şehitlerimizin ruhunu incitmemek, onların bıraktığı mirasa sahip çıkmaktır. Ülkemizi daha müreffeh ve iyi bir yere getirmektir. Bu anlamda da bu vesile ile tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine de başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Cenab-ı Allah, devletimizi, vatanımızı, ülkemizi korusun. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmasın. Birliğimize ve bütünlüğümüze de kastedenlere inşallah fırsat vermesin” şeklinde konuştu.
        Şehit babaları da, “Şehitlerimizi unutmadıkları için, bizim yanımızda olduklarını hissettiklerinden dolayı devletimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Evlatlarımızı vatan için, bayrak için toprağa verdik. Herkesten Allah razı olsun” dediler.