Elbistan Kaymakamlığımızın Kurban Bayramı münasebetiyle ev sahipliğini yaptığı resmi bayramlaşma programı, Elbistan Yazlık Öğretmenevi’nde protokol üyelerinin ve vatandaşların geniş katılımı ile gerçekleştirildi.
 

        Bayramlaşma programımıza Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın İlker Çitil, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın İmran Kılıç, Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun, Siyasi parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, Daire amirleri ve vatandaşlarımız katılmıştır.
 

        Programın açılış konuşmasını yapan Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun, “Öncelikle Kurban Bayramı’nın ilçemiz, milletimiz ve tüm İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayramlarımız kardeşliğimizin, sevginin ve saygının güçlenmesi için çok önemli vesilelerdir. İdrak ettiğimiz Bayramımızın ibadeti olan “Kurban” bizler için çok büyük anlamlar ifade etmektedir. Kurban paylaşmaktır, yakınlaşmaktır.  Umut ediyorum, bu bayram tüm Müslüman âlemi için birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi arttırır ve dünya üzerinde zulüm gören kardeşlerimizin bu zulümlerden kurtulmasına vesile olur inşallah. Bayram vesile ile bu program teşrif eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.
        Daha sonra mikrofona davet edilen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Sayın İlker Çitil ve Sayın İmran Kılıç da tüm İslam âleminin ve Elbistanlıların Kurban Bayramı’nı kutladı.
 

        Programın son konuşmasını Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal yaparken, konuşmasında Bayramların önemine değinirken, “Aslında bayramlarımız bize kim olduğumuz hatırlatıyor. Çocuklarımıza da kim olduklarını hatırlatacak. O yüzden bayramlar kıymetli. Bayramlarda bir araya gelişimiz o yüzden çok kıymetli. Biz yavaş yavaş kim olduğumuzu daha dikkatle hatırlamaya başladık. Hafızamızı, kimliğimizi, tarihimizi daha bir hatırlamaya başladık. İnsan merhametini kaybettiği zaman vahşileşiyor, bencilleşiyor. İnsan merhametini kaybettiği zaman yeryüzünün en vahşi yaratığı oluyor. Bunun örneklerini Suriye’de, Irak’ta, Myanmar’da, Arakan’da görüyoruz. İnsanın nasıl vahşileşebileceğini görüyoruz. İnsan, insanın nasıl canavarına dönüşüyor bunu çok iyi görüyoruz. O yüzden insan içinde yaşadığı şeylerin çoğu zaman kıymetini bilmiyor” dedi.
Bayramların insanlık âlemi üzerindeki olumlu etkilerini vurgulayarak sürdürdüğü konuşmasında Tüm katılımcıların bayramını kutlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal, Kurban Bayramınızı kutluyorum, Allah’a emanet olun” cümleleri ile konuşmasını tamamladı.
 

        Program konuşmaların ardından gerçekleştirilen bayramlaşma ile sona erdi.