Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Özel Eğitim Öğrencileri Atletizm ve Spor Şenliği Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’un katılımıyla Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tesislerinde gerçekleştirildi.
 
 
        12 okuldan 150 öğrencinin katıldığı Özel Eğitim Öğrencileri Spor Şenliğinde öğrenciler 50 Metre, 100 Metre, Halat Çekme, Penaltı Atışı ve Stafet Parkurunda hem yarışıp, hem eğlendiler.
        Programa katılan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, "İlki gerçekleştirilen Özel Eğitim Öğrencileri Atletizm ve Spor Şenliğine katılan tüm öğrencileri kutluyorum. Sporun; bizleri bir araya getiren, kardeşliği, birlikteliği, paylaşmayı anlatan dili ile başta zihinlerimizdeki engeller olmak üzere tüm engelleri aştığımız böyle organizasyonlar çok değerlidir. Tüm dünyada olduğu gibi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ülkemizde de çeşitli aktivitelerle kutlanmaktadır. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında yapılan bu faaliyetler ile toplumumuzda  farkındalık oluşturulmasını hedefliyoruz . Hem çocuklarımız gönüllerince eğleniyorlar hem de ailelerimiz bu organizasyonla mutlu oluyorlar. Burada yapılan yarışmalarda kaybeden yok. Özel Eğitim Öğrencileri Atletizm ve Spor Şenliğine katılan tüm öğrencilerimiz kazanarak ödüllerini alıyor. Buda çocuklarımıza ve ailelerine ayrı bir mutluluk veriyor . Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
 
 
        Program sonunda öğrencilere madalyalarını Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cengizhan FİRİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat BAYAZIT ve Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet YILMAZ tarafından takdim edildi.