Elbistan Kaymakamlığımızın Ramazan Bayramı münasebetiyle ev sahipliğini yaptığı resmi bayramlaşma programı, Elbistan Yazlık Öğretmenevi’nde protokol üyelerinin ve vatandaşların geniş katılımı ile gerçekleştirildi.
 
 
        Bayramlaşma programına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal, Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun, Siyasi parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, Dernek Temsilcileriz, Daire amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.
 
 
        Programın açılış konuşmasını yapan Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun, “Bu bayram birlik beraberlik bayramı, bu bayram hoşgörü bayramı. Rabbim bizleri rahmet ve bereket ayı Ramazan’dan sonra bayrama da kavuşturmayı nasip etti. İnşallah bu bayram birliğimize beraberliğimize, kardeşliğimize, kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olur. Zulüm gören, sıkıntı çeken Müslüman kardeşlerimizin sıkıntılarının bir an önce kaybolmasına, sıkıntılarının yok olmasına vesile olur. Bayram vesile ile vatanımız için, bayrağımız için şerefimiz için, namusumuz için canlarını feda eden aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. Rabbim kendilerinden razı olsun, mekânlarını cennet etsin inşallah. Allah hepimize birlik beraberlik içerisinde böyle coşkulu bayramlar nasip etsin” dedi.
 
 
        Daha sonra mikrofona davet edilen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal ise, konuşmasında kardeşlik mesajları verdi. Tüm Elbistan halkının ve İslam Âleminin bayramını kutlayan Sayın Mahir Ünal “Bizim, kavgayla, gürültüyle, nefretle, kinle işimiz yok, hangi siyasi görüşten olursa olsun herkesin onurun, kardeşliğin ve erdemin yanında olması gerektiğini vurgulayarak; “İşimiz, gücümüz vatanın birliği ve dirliği olsun. Memleketimizin daha güzel insanlar yetiştirmesi olsun” şeklinde konuştu.
 
 
 
        Program konuşmaların ardından gerçekleştirilen bayramlaşma ile sona erdi.