Şehit Polislere Anlamlı Yürüyüş
 
 
Elbistan Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174.yıldönümü kapsamında ellerinde taşıdıkları Elbistanlı şehitlerin fotoğrafları ile destek yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş yapan liseli gençlere, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polislerde eşlik etti. Ellerindeki Türk bayrakları ve pankartlarla yürüyen korteje, çevredeki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.
 
Türk Polis Teşkilatı'nın 174.kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası, tüm ülke genelinde olduğu gibi Elbistan'da da farklı etkinliklerle kutlanıyor. Elbistan Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de bu çerçevede polislik mesleğinin kutsallığı ve halkın can ve mal güvenliğini korumadaki önemi noktasında farkındalık oluşturmak için yürüyüş düzenledi. Okuldan başlayan yürüyüşün ilk durağı, Şehit Er Hilmi Koldan Parkı oldu. Burada, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık ve emniyet personellerince karşılanan öğrenciler, ilk olarak Elbistanlı şehit polisler için yoklama yaptı. Bir öğrenci, Elbistanlı şehit polislerin isimlerini okudu. Diğer öğrenciler de hep bir ağızdan 'burada' diyerek şehitlerimizi unutmayacaklarının mesajını verdi.
Öğrencilerden oluşan kortej, Dulkadiroğlu Caddesi'nden Pınarbaşı Caddesi'nde bulunan Kız Yurdu'na kadar yürüdü. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Vatan sana canım feda' sloganları eşliğinde yürüyen öğrencileri, yurt bahçesinde Elbistan Kaymakamımız Özkan DEMİR karşıladı.
Elbistan Kaymakamımız Özkan DEMİR;
 
Halkın huzur ve güvenliğinin temin edilmesi için özveriyle çalışan Emniyet Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümünü tebrik ederek, öğrencileri de bu duyarlı davranışlarından dolayı kutladı.