Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’ un katılımıyla Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 4007 TÜBİTAK Elbistan Bilim Şenliği düzenlenen muhteşem bir tören ile başladı.
 

        90 öğretmen ve yaklaşık 200 öğrencinin görev aldığı Elbistan Bilim Şenliğinde 90 bin TL’lik bütçeye sahip 87 proje yer aldı.
        Halk oyunları gösterisi ile başlayan açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.
        Törende açılış konuşması yapan Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, projenin kabul edilen 8 il ve 8 ilçe projesi arasında yer aldığını belirterek, İlçemizde yürütülen 4006 ve 4007 TÜBİTAK projeleri hakkında bilgi verdi.
 

        Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun ise, ilçede yapılan faaliyetlerin Türkiye dereceleri ile taçlandığını ifade ederek, Elbistan’a yapılan büyük yatırımların bu önemli başarılarla anlamlı hale geldiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.
        Yapılan faaliyetlerin önemine değinen Kaymakamımız AKKOYUN, şöyle konuştu; Her hafta farklı bir etkinliğin başlangıcını yapıyoruz. 8 il ve 8 ilçe arasında yer almaya hak kazanan TÜBİTAK Elbistan Bilim Şenliği bunlardan bir tanesidir. Geçen hafta da İlçe Gençlik Spor Müdürlüğümüzün “Koşabiliyorken Koş Projesi”, Türkiye genelinde birinci proje oldu. Bunlar bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Bugün çok önemli bir projenin başlangıcını yapıyoruz. Buradan Milli Eğitim Müdürümüzü, Gençlik Merkezi Müdürümüzü, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürümüzü ve emeği geçen herkesi kutluyor, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.
        Konuşmaların ardından Elbistan Bilim Şenliği’nin açılışı yapıldı. Bilim Şenliği’ni gezen Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN ve beraberindeki heyet, öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldılar.
 
   

        7-8 Mayıs tarihlerinde Elbistan Gençlik Merkezi Spor Salonunda açık kalacak olan Elbistan Bilim Şenliği’nin ardından 9 Mayıs ta ‘Bilim Otobüsü’ uygulaması ile ilçemizdeki birçok alana bu etkinliklerin ulaştırılması sağlanacak, 10 Mayıs günü ise Bilim Sohbetleri etkinlikleri yapılacak.